R 19. aprill
17.30 Hiiumaa Kino: "Kapten Morten lollide laeval" Sõru muuseumis
19.00 Hiiumaa Kino: "Mehed" Sõru muuseumis
23.00-4.00 Sax Live Rannapaargus

L 20. aprill 
10.00-14.00 Vabavaratalgud 2019 Emmaste raamatukogus (soovijate olemasolul)
11.00-13.00 Hiiumaa taluturg Lehtma sadamas
19.00 Salsa tantsuõhtu Hõbekala külalistemajas

P 21. aprill 
9.00   Linnulauluhommik kõigile huvilistele Paladel ja Suursadamas. Linnulaulu õpetab ornitoloog Marko Valker. Kogunemine Pritsumaja parklas Kärdlas
12.00 Kevadmatk Kõrgessaares algusega vaba aja keskuse juurest

E 22. aprill
16.00  Tasuta koolitussari "Selge sõnumi ABC": Facebooki sündmuse ABC. Koolitaja Liis Remmelg. Tuuru majas
16.00 Hiiumaa Kino: animatsioon "Imedepark" 3D Kärdla kinosaalis
18.00 Hiiumaa Kino: "Kolm sammu sinuni" Kärdla kinosaalis
20.00 Hiiumaa Kino: "Ott Tänak the movie" Kärdla kinosaalis 

T 23. aprill
12.00-17.00 Infopäev taimetoitlusest ja veganlusest Kärdla põhikooli ruumides
16.30 Avo Tamme raamatu esitlus ja omniline õpetus Käina raamatukogus
17.30 Hiiumaa Kino: "Kapten Morten lollide laeval" Käina Kultuurikeskuses
19.00 Hiiumaa Kino: "Ott Tänak: the movie" Käina Kultuurikeskuses

K 24. aprill
16.00 Hiiumaa Kino: animatsioon "Imedepark" Kärdla kinosaalis
17.00  Avo Tamme raamatu esitlus ja omniline õpetus Kärdla raamatukogus
18.00 Hiiumaa Kino: "Köögis: Klaus, Gloria, Farm, Põhjaka, Mekk" Kärdla kinosaalis 
20.00 Hiiumaa Kino: "Viis aastaaega: Piet Oudolfi aiad" Kärdla kinosaalis

N 25. aprill
15.00 Mandala töötuba kohvikus Hõng Kassaris
17.00 Orienteerumise neljapäevak Palukülas suusaraja algusest
19:00 Hiiumaa kino: "Mehed" Orjaku külamajas  

R 26. aprill
13.00-17.00 Äriplaani koostamise koolitus MTÜ-dele. Koolitajaks Ilmi Aksli. Tuuru majas
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
16.00  Avo Tamme raamatu esitlus ja omniline õpetus Emmaste raamatukogus
17.15 Jooga kõigile Kärdla kultuurikeskuses
18.00 Hiiumaa Kino: "Kolm sammu sinuni" Kärdla kinosaalis
19.00-22.00 Mulliõhtu vol2 Drappier šampanjade degusteerimine
20.00 Hiiumaa Kino: "Tasujad: lõppmäng" 3D Kärdla kinosaalis 

L 27. aprill
8.00-14.00 Avatud kalasadamate päev Tärkma ja Roograhu sadamates
10.00-13.00 Hüpik-aialaat Männamaa bussipeatuses
10.00-16.00 Hiiumaa meistrivõistlused võrkpallis meestele Kärdla põhikooli võimlas
10.00-18.00 Vabavaratalgud 2019 Hiiumaa Gümnaasiumis
11.00-13.00 Hiiumaa taluturg Lehtma sadamas
11.00-19.00 HAHA! Hiiuma Ametikooli hüpik-aiastuudiod bussipeatustes üle Hiiumaa
12.00 Tärkma küla 455. juubeli tähistamine Tärkma sadamas
12.00 Jüripäeva karikaturniir korvpallis Kõrgessaare Vaba aja keskuses
12.00-15.00 Eakate kevadkontsert Kärdla kultuurikeskuses
21.00 Hiiumaa Kino: "Miks me tahame luua?" šampanjabaaris Kork

P 28. aprill
10.30 Joogatund Kärdla kultuurikeskuses
11.00 Hiiumaa Kino: animatsioon "Imedepark" Kärdla kinosaalis
13.00 Hiiumaa Kino: "Kolm sammu sinuni" Kärdla kinosaalis
16.30 Hiiumaa Kino: "Kapten Morten lollide laeval" Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses 
18.00 Hiiumaa Kino: "Ott Tänak: the movie" Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

E 29. aprill
12.30 Aprilli 3000 meetri jooks Kärdla staadionil
16.00 Tasuta koolitussari "Selge sõnumi ABC": Instagrami ABC. Koolitaja Mirjam Savioja Tuuru majas
20.00 Hiiumaa Kino: "Ott Tänak: the movie" Hellamaa Perekeskuses 

T 30. aprill
10.00 Hiiumaa kooliõpilaste etlusvõistlus "Hiiu keel ja meel" Suuremõisa lossis

K 1. mai 
Kärdla linna aastapäeva tähistamine ja Kärdla jooks

N 2. mai
17.00 Orienteerumise neljapäevak Malvastes
18.00 Pianist Kristiina Rokashevichi kontsert Kärdla muusikakoolis

R 3. mai
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris

L 4. mai
9.00-17.00 Teeme ära talgupäev
10.00-13.00 Suur omatoodangulaat Putkastes. Istikud, käsitöö, toit, Hiiu Naaditeater, "Limonaadi Ets", kõhutantsijad, massaaž, kuivjuuksur jne
10.00-16.00 Kärdla madalseiklusraja korrastustalgud 

P 5. mai 
10.30 Joogatund Kärdla nukuteatris
11.00 Tubala Anagama ühepäevanäitus
12.00 Hiiumaa käsitöö moeetendus "Hiiu Moodi" Kärdla kultuurikeskuses
13.00 Jalgpallivõistlus FC Hiiumaa - Pärnumaa jalgpalliklubi II Kärdla staadionil

N 9. mai
17.00 Orienteerumise neljapäevak Käina kooli juurest

R 10. mai
9.00-10.30 Laste linnulauluhommik Tarvo Valkeri juhendamisel Palade põhikoolis
11.00-12.30 Laste linnulauluhommik Tarvo Valkeri juhendamisel Kärdla põhikoolis
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 
18.00 Oliver Orro loeng "Vanad head ajad, vanad head majad? Mõtteid nostalgiast, poliitikast ja ihalusest ajalooliste ehitiste koopiate ning "vanas stiilis" majade järele" Suuremõisa lossis  

L 11. mai
9.00-14.00 Emmaste kevadlaat Emmaste noortekeskuse juures
13.00 Haapsalu rättide kompositsiooni ja kudumise kursus Suuremõisa noortekeskuses
15.00 Kaitseliidu Pärnu Maleva orkestri Saxon kontsert "Minu arm" Kärdla kultuurikeskuses
18.0 Emadepäeva kontsert Trio Titoks. Gypsy-jazz. Kõrgessaare vaba aja keskuses

P 12. mai 
10.30 Joogatund Kärdla nukuteatris
14.00 Tiina Tantsustuudio emadepäeva kontsert Kärdla kultuurikeskuses

T 14. mai
19.00 "Lendteatri" etendus "Pasjanss ehk alatu kättemaks" Kärdla kultuurikeskuses

K 15. mai
18.00 Jooksuüritus Ringlev kevad Kärdla linnapargis
19.00 "Lendteatri" etendus "Armuke" Kõrgessaare vaba aja keskuses
Sõru muuseumi 20. juubelile pühendatud näituse "Rannaküla mustrid" avamine Sõru muuseumis

N 16. mai 
17.00 Orienteerumispäev Tilga männikus

R 17. mai
12.00 Alustab kollaažikunstnik Jelena Pahhomova kahepäevane meistrikursus Suuremõisa lossis
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
16.00 Kontsert "Ilus oled isamaa!" Kärdla kultuurikeskuses
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 

L 18. mai 

P 19. mai
10.30 Joogatund Kärdla nukuteatris 
13.00 Jalgpallivõistlus FC Hiiumaa - Saaremaa Jalgpalliklubi Kärdla staadionil

T 22. mai
18.00 Riin Alatalu loeng "Muinsuskaitse - kas vedur või pidur?" Suuremõisa lossis   

K 23. mai
17.00 Orienteerumisneljapäevak Paladel spordihoone juurest

N 24. mai
Kassari Kultuurineljapäevade avaüritus Orjaku sadamas

R 24. mai
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 
19.00 Loeng-jututuba Väinamere ahvenavarust ja ahvena rände uuringust Lauri                   Saksaga Orjaku sadamas
T 28. mai
17.30 Kodukant Hiiumaa koolituspäev kogukondlikust turvalisusest Sõru muuseumis
19.00 Draamateatri etendus "Isamaa pääsukesed" Käina kultuurikeskuses

K 29. mai
19.00 Draamateatri etendus "Isamaa pääsukesed Käina kultuurikeskuses

N 30. mai
17.00 Orienteerumisneljapäevak Lehtma sadamas

R 31. mai
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 

L 1. juuni 
Hiiumaa lastefestival Vabrikuväljakul
Lastekaitsepäeva tähistamine Kõrgessaares

P 2. juuni
10.30 Joogatund Kärdla nukuteatris
Roheline kokkamise kool Palade loodushariduskeskuses

T 4. juuni 
XXVII laulupeo ja XX tantsupeo tuletulemine ja tuleolemine Hiiumaal

N 6. juuni
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Kaustes

R 7. juuni
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 

L 8. juuni 
Kärdla Rattasõit

P 9. juuni
10.30 Joogatund Kärdla nukuteatris 

T 11. juuni
19.00 Eesti Draamateatri etendus "Kontrabass" Käina kultuurikeskuses

K 12. juuni
19.00 Eesti Draamateatri etendus "Kontrabass" Käina kultuurikeskuses
20.00 Sõru Jazz: Liis ja Jaak Lutsoja, Mihkel Mäekalle Orjaku külamajas
21.30 Sõru Jazz: Raul ja Carlos Ukareda Orjaku külamajas

R 14. juuni
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.00 Sõru Jazz: Kruglov-Sooäär kvartett Sõru sadama paadikuuris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 
18.30 Sõru Jazz: Maarja-Liis Ilus Sõru sadama paadikuuris
20.00 Sõru Jazz: Joel Remmel Trio Sõru sadama paadikuuris
21.30 Sõru Jazz:  JT Conception Sõru sadama paadikuuris
23.00 Sõru Jazz:  Dance-O-Phones Sõru sadama paadikuuris

L 15. juuni
Sõru Jazz XII

P 16. juuni
10.30 Joogatund Kärdla nukuteatris 
Sõru Jazz XII

K 19. juuni
17.00 Kärdla Põhikooli 9. klasside lõpuaktus

N 20. juuni
17.00 RMK Neljapäevak Tahkunas

R 21. juuni 
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 
21.00 Kõpu jaanituli
III Väike jaanipäeva lihalaat Orjaku sadamas


N 27. juuni
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Puskis
Kassari Kultuurineljapäevade kontsert-loengud: "Loomade lood" Aleksei Turovski ja Anne Adams Orjaku sadamas

R 28. juuni
13.30 Birthlight sünnitusjärgne jooga Kärdla nukuteatris
15.00 Birthlight jooga lapseootel naistele Kärdla nukuteatris
17.15 Jooga kõigile Kärdla nukuteatris 

L 29. juuni
Hiiumaa rahvasprint

N 4. juuli
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Viskoosas

R 5. juuli
Palade loodushariduskeskuse öösorriretk

L 6. juuli
21.00 Keskea Briis Suursadamas
Saalihokiturniir Viskoosa CUP 2019
Eesti MV mitmepäevasõidus seenioritele Käina lähistel

P 7. juuli 
Eesti MV mitmepäevasõidus seenioritele Käina lähistel

N 11. juuli
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Malvastes  

R 12. juuli
14.00-23.59 Hiiumaa kalurite päev Rannapaargu juures Kärdlas 
Festival Kassari kitarrid Orjaku külamajas

Muhu Väina regati avamine Kärdla sadamas
Festival Kassari kitarrid Orjaku külamajas

P 14. juuli 
Kõrgessaare tänavakorvpalli turniir

R 19. juuli 
XV Hiiu Folk

L 20. juuli 
Hiiumaa meistrivõistlused orienteerumises lühirajal Ristnas

P 21. juuli 
11.00 
N 25. juuli 
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Leemetis 
Lastenädal Soeras
Hiiumaa Homecoming Festival
Kalana Saund 2019 Sõru sadamas

R 26. juuli 
Lastenädal Soeras
Hiiumaa Homecoming Festival
VahuVeini Viikend šampanjabaaris Kork
Kalana Saund 2019 Sõru sadamas

L 27. juuli 
10.00-15.00 10.00 Eesti Purjelaualiidu harrastajate FUN võistlussarja III etapp Kärdla sadamas
Hiiumaa Homecoming Festival
VahuVeini Viikend šampanjabaaris Kork
Kalana Saund 2019 Sõru sadamas


P 28. juuli 
11.00 Eesti Purjelaualiidu harrastajate FUN võistlussarja III etapp Kärdla sadamas
Kalana Saund 2019  Sõru sadamas

E 29. juuli 
Hiiumaa tantsufestival

T 30. juuli 
Hiiumaa tantsufestival

K 31. juuli 
Hiiumaa tantsufestival

N 1. august 
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Kaibaldis  
Hiiumaa kohvikutepäevad
Hiiumaa tantsufestival

R 2. august 
19.00  Theatrumi etendus "Muna" Soonlepa karjamõisas
Hiiumaa kohvikutepäevad
Hiiumaa tantsufestival
VIII Pühalepa muusikafestival Pühalepa kirikus

L 3. august 
19.00 Theatrumi etendus "Muna" Soonlepa karjamõisas
21.00 Keskea Briis Villalaos Kärdlas
Hiiumaa kohvikutepäevad
Hiiumaa tantsufestvial
VIII Pühalepa muusikafestival Pühalepa kirikus

P 4. august 
11.00 Tubala Anagama ühepäevanäitus
19.00 Theatrumi etendus "Muna" Soonlepa karjamõisas
Hiiumaa kohvikutepäevad
Hiiumaa tantsufestival
VIII Pühalepa muusikafestival Pühalepa kirikus

N 8. august 
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Nõmbas  

R 9. august 
10.00 Purjetamise kahepaatide Eesti meistrivõistluste etapp Kärdlas
Hiiumaa XI puhkpillipäevad

P 11. august
Hiiumaa XI puhkpillipäevad
10.00 Purjetamise kahepaatide Eesti meistrivõistluste etapp Kärdlas

N 15. august
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Puskis 
Kristiina Ehini raamatu  "Aga armastusel on metsalinnu süda" esitlus koos Silver Sepa muusikaliste vahepaladega Orjaku külamajas  

R 16. august
Hiiumaa [eel]arvamusfestival Orjaku sadamas

Hiiumaa 58. karikavõistlused orienteerumises Mägipel

N 22. august
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Kaibaldis  

R 24. august 
21.00 Suur hooaja lõpupidu! Suursadamas

N 29. august
17.00 RMK neljapäevak orienteerumises Kõpus Rebastemäel

P 1. september 
18.00 Pärdi päevad 2019 Hiiumaal 

N 5. september
17.00 Orienteerumisneljapäevak Laukal 

N 12. september 
17.00 Orienteerumisneljapäevak Viskoosas

14.-20. september 
Hiiumaa toidu- ja kunstinädal

N 19. september
Kassari kultuurineljapäevade lõpetamine Orjaku sadamas

R 20. september
17.00 Orienteerumisneljapäevak Kärdlas Villalao juures
Hiiumaa meistrivõistlused orienteerumises tavarajal Kõpus

L 28. september 
13.00 Maastikujooks Tahkunas

P 29. september
11.00 Tubala Anagama ühepäevanäitus

L 5. oktoober 
Hiiumaa Rattanädalavahetus Kõpus

P 6. oktoober
Hiiumaa Rattanädalavahetus Emmastes 

20.-30. oktoober 
Raamatukogupäevad Kärdla raamatukogus

L 2. november 
Hingedepäeva kontsert Kõrgessaare vaba aja keskuses

R 8. november
Hiiumaa Rahvaralli 2019 

L 9. november
Hiiumaa Rahvaralli 2019

P 10. november 
Isadepäeva maleturniir Kõrgessaare vaba aja keskuses

R 22. november 
Suur kadrijooks Kärdlas

L 23. november 
Kadriturniir korvpallis Kõrgessaare vaba aja keskuses

P 1. detsember 
17.30  I advendi tähistamine

R 13. detsember 
10.00-19.00 Talvine käsitöö ja omatoodangu laat  Kärdla kultuurikeskuses

L 14. detsember
10.00-15.00 Talvine käsitöö ja omatoodangu laat Kärdla kultuurikeskuses

E 30. detsember
Pühade-vahe-kontsert Orjaku külamajas